Prosinec 2014

Bylo nebylo (3)

26. prosince 2014 v 10:37 | Pink-bee |  Bylo nebylo
- Knižní pátek, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou zrovna čtete.
(Kdysi jsem to viděla na nějakém blogu, moc se mi to líbilo, a tak jsem se tuhle aktivitu rozhodla ukrást!)


Název: ten, kdo stojí v koutě
Autor: Stephen Chbosky
"Milý příteli,
píšu ti, protože jedna holka říkala, že umíš naslouchat a máš porozumění a že ses ji na večírku nesnažil dostat do postele, i když jsi měl tu možnost."


DIY - tanečnice (dekorace)

26. prosince 2014 v 8:48 | Pink-bee |  DIY


Ahoj,
tak vás znovu vítám u rubriky "udělej si sám". Jelikož jsem velký přívrženec domácího vyrábění, kutilství, vrtání a pohrom, přináším vám další nápad na ozdobu, kterou si můžete ozdobit váš dům. Proč kupovat dekorace, které jsou levné, hezké a drží při sobě, když si je můžete vyrobit sami, bude vás to stát mnohem více peněz, nebude se na to dát dívat a za chvíli se to rozpadne? Jen hlupák by něco takového udělal.

Myslím že dnešní návod se bude líbit všem, kteří mají rádi tanec, nebo všem kteří tak jako já právě odchodili taneční a jsou moc rádi, že to mají za sebou.


DIY - vánoční ozdoby

23. prosince 2014 v 14:01 | Pink-bee |  DIY
Vítám vás u nové rubriky DIY, která bude zahrnovat nejrůznější návody, tutoriály a nápady. Jsem totiž velký nadšenec domácího vyrábění, kutilství, vrtání a pohrom a proto jsem za léta nasbírala neuvěřitelné množství návodů prakticky na cokoliv. Počet věcí, které jsem podle nich vyrobila, by se sice dali spočítat na prstech jedné ruky, ale pořád si říkám "vždyť já něco vyrobím a začnu hnedka o víkendu". Rozhodla jsem se tedy, abych celou sbírku alespoň nějak zužitkovala, předat ji vám.

Jako první (když už teda máme ty Vánoce) jsem se rozhodla přidat nějaké Vánoční ozdoby.
Vánoce jsou zítra, takže zatlačte slzu i kdyby se vám něco líbilo, máte smůlu vyrobit si to už nestihnete ani náhodou.

Bylo nebylo (2)

19. prosince 2014 v 18:51 | Pink-bee |  Bylo nebylo
- Knižní pátek, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou zrovna čtete.
(Kdysi jsem to viděla na nějakém blogu, moc se mi to líbilo, a tak jsem se tuhle aktivitu rozhodla ukrást!)

Název: Nevídaní akademikové
Autor: Terry Pratchett
"V ankh-morporském Královském uměleckém muzeu* odbila půnoc."

* Pozn. aut: Technicky vzato bylo město Ankh-Morpork tyranií, což nemusí být vždy totéž jako monarchie, a dokonce i postavení či funkce tyrana byla jejím současným držitelem. Lordem Vetinarim, jaksi předefinována.
Podle něj to byla jediná forma demokracie, která funguje a kde má právo volit každý, pokud má správný věk a jmenuje se lord Vetinari.


Game maker (první pokus)

13. prosince 2014 v 17:03 | Pink-bee |  Deník: "Nemáš zač lidstvo"
Tak jsem si včera stáhla volnou verzi game makeru. Po zjištění, že je to celé v angličtině jsem to chtěla zase hezky rychle odinstalovat, nakonec jsem si však řekla "hele neblbni, ve svém věku už máš dávno anglicky umět, když už to máš, tak to alespoň zkus!". Na internetu jsem shlédla pár tutoriálů (samozřejmě v češtině) a po troše pachtění jsem vytvořila svou úplně první počítačovou hru.

Co bych řekla, ale nemůžu.

12. prosince 2014 v 17:10 | Pink-bee |  Téma týdne

Řekla bych "dobrý den" když vidím známou tvář.
Řekla bych "děkuji" a "nashledanou".
Chtěla bych se někdy někoho zeptat třeba jen "jak se máš?"
…alespoň jednou jedinkrát.
Z celého svého srdce toužím říkat věci, které lidé běžně říkají a ani si neuvědomují, jaký dar jim byl dán, už jen proto, že mohou. Já nemohu.Šťastie?

12. prosince 2014 v 11:32 | Pink-bee |  Pozoruhodné skladiště


Existují příběhy, které vám změní život a i když tohle není jeden z nich, stejně bych se o něj ráda podělila, jelikož když jsem ho četla poprvé, zanechal ve mě zvláštní pocit, že jsem našla odpověď na otázku, kterou jsem ani nepoložila.
A jelikož vás mám ráda (stejně tak jako každého člověka, kterého neznám a nikdy nepotkám) ráda bych vám umožnila to samé.


Bylo nebylo (1)

12. prosince 2014 v 11:04 | Pink-bee |  Bylo nebylo

- Knižní pátek, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou zrovna čtete.
(Kdysi jsem to viděla na nějakém blogu, moc se mi to líbilo, a tak jsem se tuhle aktivitu rozhodla ukrást!)Název: Pátý Elefant
Autor: Terry Pratchett


"Říká se, že svět je plochý a podpírají ho svými mohutnými hřbety čtyři sloni, kteří stojí na zádech obrovské želvy."

Asi jsem se zamilovala

10. prosince 2014 v 21:01 | Pink-bee |  Deník: "Nemáš zač lidstvo"
…až po uši.
Nemohu jíst, nemohu spát. Nebe je nějaké modřejší, než bývalo, ptáci cvrlikají hlasitěji, i venku je nějak větší zima než včera.
Všechno to má na svědomí jediný člověk. Je to už hodně dlouho, co jsem se cítila podobně. Je to již hodně dlouho, co jsem se takto zamilovala. On to sice ještě neví, ale až vyrostu, tak si ho vezmu. Budeme spolu šťastní. Budeme mít krásný dům, velikou zahradu a dvě hezké děti.

Česká miss casting 2.část

8. prosince 2014 v 18:33 | Pink-bee |  Deník: "Nemáš zač lidstvo"
Minulý příspěvek jsem zakončila na konci dlouhé fronty k výdeji a odevzdání registrace. Do téhle chvíle to bylo ještě dobré, vlastně to do této chvíle bylo skvělé a stání ve frontě patřilo k jedné ze světlejších chvilek celého dne.