Česká miss casting 2.část

8. prosince 2014 v 18:33 | Pink-bee |  Deník: "Nemáš zač lidstvo"
Minulý příspěvek jsem zakončila na konci dlouhé fronty k výdeji a odevzdání registrace. Do téhle chvíle to bylo ještě dobré, vlastně to do této chvíle bylo skvělé a stání ve frontě patřilo k jedné ze světlejších chvilek celého dne.Malý zádrhel nastal ve chvíli, kdy jsem zjistila, že papír s registrací nemám kde vyplnit. Postřehla jsem pár holek, které se to snažili psát na stěně, to se mi nechtělo a tak jsem organizátorům jednoduše čórla židli a napsala to na deskách svého foto-búku.
To že tu nemají stoly ani židle, abychom mohly napsat registraci, mě nepřekvapilo. Co mě však překvapilo, bylo, že tu nemají stoly a židle pro to abychom se mohly převléknout a odložit si věci někam jinam, než na zem. Když jsem se rozhlédla, zjistila jsem, že tu není dokonce ani žádná zástěna natož nám vyhrazený prostor. Znovu zdůrazňuji, že se celá akce odehrávala na chodbě obchodního centra. Nejen že jsme v uličce u východu značně překážely (přeci jen byla nás tam stovka) ale ve chvíli, kdy bylo nutné se převléci, bylo to možné udělat pouze na chodbě, kde chodili desítky cizích lidí. Ohlédla jsem se, a spatřila jednu svojí "kolegyni" jak se chudinka krčí za jedním ze dvou stolů, které se nám organizátoři milostivě rozhodli po mnoha řečech dát na tašky a kabáty. Zrovna si převlékala podprsenku. V tu chvíli jsem si řekla "no to určitě" a odebrala se na záchodky, kde jsems e převlékla. Podobný nápad však mělo i osmdesát jiných holek, takže jsme blokovali nejen chodbu, ale i záchody. Doopravdy jsem čekala, že nám bude vyhrazený nějaký prostor. Stačila by jedna místnost, kde bychom se mohly převléci třeba po menších skupinkách. Vlastně to ani nemuselo být v obchoďáku, když byly podmínky naprosto nevyhovující.
No dobře, nakonec jsme se všechny tak nějak převlékly, dostaly nalepovací čísla a ejhle…další fronta. Tentokrát nás na konci nečekala registrace, ale představení porotě.
"Řekněte jméno, příjmení, věk, odkud jste, co studujete s voje zájmy".
No co sakra na tohle máme vymyslet?
Já vymyslela. Moje fráze byla celkem originální (což v konkurenci toho, co říkaly ostatní, nebylo tak těžké). Nevím jak porotu, ale diváky. Tedy tu spoustu lidí, kteří stáli okolo a dívali se, jsem pobavila, smáli se a tleskali.
Úžasně hřejivý pocit.
Ale stejně jsem nepostoupila.
Trochu mě mrzel způsob, jakým nám to jedna z podržtašek tedy chci říci lady od avonu nebo nějaká jiná kosmetička, bůh ví, co to vlastně bylo, sdělila. Tvářila se kysele, jako kdyby žvýkala citron. Nikdo z vás už nepostupuje, tak vypadněte. A zase jsme byli jako ovce, které někdo někam žene. Ty hezké na židle, kde se na ně vrhli vizážisti, my odpad hezky pryč. Tahle rychle mě nikdy nikdo odnikud nevyhodil.
A teď přímo k těm postupujícím.

Těch 6-7 holek, nebo kolik jich v posledním kole vzaly, rozhodně z té stovky nebyly nejhezčí. Oproti konkurenci, která tam byla, byly v průměru, možná lehce pod ním. Byly tam daleko hezčí holky a teď nemyslím sebe.
Podivuji se zvláště nad jednou, nepamatuji se její číslo, ale když jsem ji viděla, hlavou mi blesklo jediné "a sakra, tak tu neporazím". Byla krásná a já si byla stoprocentně jistá, že postoupí. Nepostoupila.
Zajímalo mě, jestli je to jen můj názor, na maminku v tomhle nemůžu dát, jelikož ona má podobný vkus jako já, tak jsem se zašla zeptat pár holek, se kterými jsem se tam dala tak lehce do řeči…také říkaly, že byly překvapené výběrem a jmenovaly mi "své adeptky". Většinou jsme se shodly.
Miss možná není jen soutěž krásy. Holky, které se dostanou pak až do televize by kdejaká z castingu, kdyby to bylo bráno čistě vzhledově strčila do kapsy. Nevím, dle čeho porota postupující vybírá, ale vzhled možná nebude to hlavní kritérium.

A poslední věc, co mne zarazila byla volná disciplína v dalším kole, které by mělo být v případě že by mě vzali do Vánoc. Jelikož jsem o tom nevěděla a v informačním mejlu o tom nebyla ani zmínka, rozhodně bych nestihla nic nacvičit ani nic připravit, absolutně netuším, co bych tam dělala. Toto také nevěděla velká spousta holek, které se účastnily poprvé, ty které se účastnili po několikáté, zase říkaly, že pojedete až do Špindlerova Mlýna, kde vám řeknou, že nepostupujete a zase jedete domů, aniž byste něco předvedli.
To je skvělé, pokud holka potřebuje k disciplíně partnera (např. tanec), on si kvůli ní vezme volno a pojede s ní a pak se ukáže že absolutně zbytečně…
Já bych také pratnera potřebovala, jelikož jediné co bych mohla předvést by byla ukázka bojového sportu, musela bych ukecat svého trenéra a s vysokou pravděpodobností mu i zaplatit.

Shrnutí:
Pokud některá z vás uvažuje o přihlášení na miss dám vám tyto rady:

· Přihlašte se na první casting v Praze, ne na ten druhý jako já. Na prvním se hledají typy, porotci z toho ještě nejsou tolik otrávení a vy máte větší šanci. Byla spousta holek, které se přihlásili na všech pět castingů. Pokud je nevzali v Praze, vzali je třeba v Brně.
To je mi logika…

· Nechoďte sami, potřebujete někoho, kdo vám pohlídá věci…a kdo vás bude utěšovat a s vámi se společně rozčilovat.

· Snažte se získat co nejnižší číslo. Až vás nevezmou, nebudete si nadávat, že jste tam musely tak dlouho čekat.

· Pokud napsali "společenské oblečení" nelamte si s tím tolik hlavu. Hezké džíny jsou taky v pořádku. Jednoduše společenské oblečení je něco jiného, než se obvykle člověku při tomto termínu vybaví.

· A ještě bych doporučila…vlastně tam vůbec nechoďte :D

A jako poslední. Nemyslím si, že Miss vám dá nějakou příležitost se někde uchytit. Když jsem viděla ten přístup, došlo mi, že i když vyhrajete každý se na vás bude snažit vydělat co nejvíce peněz rozhodně se nikdo nepřetrhne o to, aby vám dal nějakou příležitost.
"Vítej ve světě showbyznysu holčičko…."

Například ta poslední Misska. Vyhrála rok 2014 a já pořád zapomínám, jak se jmenuje. Víte která ne? Má takovou korunku…
Tak ta v tomhle týdnu měla již pátý casting, kde musela být. Řekla bych, že s ní vymetají podobné akce, kde ona podle smlouvy prostě musí být. Jak tohle skloubí se školou? A baví jí to vůbec?
Odpovědi jsou myslím nasnadě.

A to je pro dnešek vše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss Psycho Miss Psycho | Web | 8. prosince 2014 v 22:07 | Reagovat

čo za bojový šport robíš?????
oni nehľadajú pekné samostatné baby, ale bábky ktoré sa usmejú keď im to povedia a spravia čo sa im povie bez výhrad. Nepotrebujú osobnosť ale maskota.

2 un. un. | Web | 9. prosince 2014 v 17:30 | Reagovat

No.. tak tenhle článek je povedený.. :)

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 25. února 2015 v 17:07 | Reagovat

Přečetla jsem si oba dva díly a čumím. Je mi jasné, že je to trochu psychárna, ale ne zas taková (hlavně to převlékání uprostřed nákupního střediska, mimochodem do čeho jste se převlékaly?)
Jeden čas mě do takových to "aktivit" jako jsou soutěže krásy nutila moje maminka, ale protože jsem povaha, kterou to nebere, ubránila jsem se a jak tu čtu, jsem za to ráda. Jinak je to určitě zkušenost, ať na to neházím jenom špínu, ale jak tu popisuješ tak asi ne kdovíjak dobrá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama